Buusti360-toimipaikat

1Etelä-Karjalan Liikunta ja Urheilu ry, IMATRA

Etelä-Karjalan Liikunta ja Urheilu ry

Mikko Ikävalko, mikko.ikavalko@eklu.fi
Puh. 0400 478 134
Kotipolku 2, 55120 Imatra

2Etelä-Savon Liikunta ry, MIKKELI

Etelä-Savon Liikunta ry

Liisa Haikonen, liisa.haikonen@esliikunta.fi
Puh. 044 341 0057
Paukkulantie 22, 50170 Mikkeli

3Etelä-Suomen Liikunta ja Urheilu ry, HELSINKI

Etelä-Suomen Liikunta ja Urheilu ry

Merja Palkama, merja.palkama@eslu.fi
Puh. 040 595 4195
Hämeentie 103 E, 00550 Helsinki

4Hämeen Liikunta ja Urheilu ry, TAMPERE

Hämeen Liikunta ja Urheilu ry

Kirre Palmi, kirre.palmi@hlu.fi, puh. 044 774 8827
Sampsa Kivistö, sampsa.kivisto@hlu.fi, puh. 040 7108 459
Kuntokatu 17, 33520 Tampere

5Kainuun Liikunta ry, KAJAANI

Kainuun Liikunta ry

Matias Ronkainen, matias.ronkainen@kainuunliikunta.fi
Puh. 044 532 5924
Ketunpolku 1, rakennus Tieto 1
87100 Kajaani

6Keski-Pohjanmaan Liikunta ry, KOKKOLA

Keski-Pohjanmaan Liikunta ry

Satu Heinoja, satu.heinoja@kepli.fi
Puh. 0440 916 075
Torikatu 16 A 2, 67100 Kokkola

7Keski-Suomen Liikunta ry, JYVÄSKYLÄ

Keski-Suomen Liikunta ry

Jyrki Saarela, jyrki.saarela@kesli.fi
Puh. 045 650 3771
Onkapannu 2, 40700 Jyväskylä

8Kymenlaakson Liikunta ry, KOUVOLA

Kymenlaakson Liikunta ry

Sanna Saarinen-Tokko, sanna.saarinen-tokko@kymli.fi
Puh. 040 483 5405
Ilmarinkuja 3, 45100 Kouvola

9Lapin Liikunta ry, ROVANIEMI

Lapin Liikunta ry

Iida Kallo, iida.kallo@lapinliikunta.fi
Puh. 040 8329 321
Hallituskatu 20 B 7, 96100 Rovaniemi

10Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry, TURKU, PORI

Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry, Turun toimisto

Jukka Läärä, jukka.laara@liiku.fi, puh. 0400 463 790
Tino-Taneli Tanttu, tino-taneli.tanttu@liiku.fi, puh. 040 900 0846
Humalistonkatu 6, 20100 Turku

Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry, Porin toimisto

Juha Koskelo, juha.koskelo@liiku.fi
Puh. 050 536 0334
Pohjoisranta 11 D, 28100 Pori

11Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry, SEINÄJOKI

Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry

Turo Shemeikka, turo.shemeikka@plu.fi, puh. 0400 412 981
Huhtalantie 2, 60220 Seinäjoki, www.plu.fi

12Pohjois-Karjalan Liikunta ry, JOENSUU

Pohjois-Karjalan Liikunta ry

Tomi Pyylampi, tomi.pyylampi@pokali.fi
Puh. 040 773 9243
Rantakatu 35, 80100 Joensuu

13Pohjois-Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry, OULU

Pohjois-Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry

Ilkka Kurttila, ilkka.kurttila@popli.fi
Puh. 050 308 7711
Sammonkatu 6, 90570 Oulu

14Pohjois-Savon Liikunta ry, KUOPIO

Pohjois-Savon Liikunta ry

Tanja Tukiainen, tanja.tukiainen@pohjois-savonliikunta.fi
Puh. 050 571 8400
Haapaniemenkatu 10 A, 70100 Kuopio

15Päijät-Hämeen Liikunta ja Urheilu ry, LAHTI

Päijät-Hämeen Liikunta ja Urheilu ry

Reda Oulmane, reda.oulmane@phlu.fi
Puh. 044 240 7490
Urheilukeskus, Salpausselänkatu 8, 15110 Lahti

Työyhteisöliikunnan ammattilaiset tukenasi

Liikunnan aluejärjestöt ovat valtakunnallinen työyhteisöliikunnan ja työpaikkaliikunta -palveluiden tuottaja/työyhteisöliikunnan asiantuntija. Omaamme pitkän kokemuksen työpaikkaliikunta ja muiden -palveluiden tuottamisesta eri kokoisille yrityksille. Valtakunnallinen verkostomme takaa luotettavan palvelutuotannon kaikkialla Suomessa. Osaamme ohjata teitä valitsemaan oikeat ratkaisut hyvinvoinnin lisäämiseen.

Yhteistyöllä syntyy hienoja tarinoita – liikunnan aluejärjestöt

Toimimme aktiivisesti paikallisen liikuntatoiminnan kehittämiseksi toteuttamalla laaja-alaisia asiantuntija- ja kehittämispalveluja yrityksille. Toimintaa järjestetään myös muille kohderyhmille.

Aluejärjestöjen toimintoihin osallistuu valtakunnallisesti yli 250 000 henkilöä vuosittain. Tavoitteemme on saada mahdollisimman monet innostumaan säännöllisestä liikunnasta ja omasta hyvinvoinnista.