Buusti360-toimipaikat

1Etelä-Karjalan Liikunta ja Urheilu ry, IMATRA

Etelä-Karjalan Liikunta ja Urheilu ry

Karoliina Ahtiainen
karoliina.ahtiainen@eklu.fi
p. 044 491 4851
Kotipolku 2, 55120 Imatra

2Etelä-Savon Liikunta ry, MIKKELI

Etelä-Savon Liikunta ry

Liisa Haikonen
liisa.haikonen@esliikunta.fi
p. 044 341 0057
Paukkulantie 22, 50170 Mikkeli

3Etelä-Suomen Liikunta ja Urheilu ry, HELSINKI

Etelä-Suomen Liikunta ja Urheilu ry

Katja Arpalo
katja.arpalo@eslu.fi
p. 044 7462550
Olympiastadion, Paavo Nurmentie 1, 00250 Helsinki

4Hämeen Liikunta ja Urheilu ry, TAMPERE

Hämeen Liikunta ja Urheilu ry

Kaisa Björn
kaisa.bjron@hlu.fi
p. 044 774 8827
Kuntokatu 17, 33520 Tampere

5Kainuun Liikunta ry, KAJAANI

Kainuun Liikunta ry

Matias Ronkainen
matias.ronkainen@kainuunliikunta.fi
p. 044 532 5924
Ketunpolku 1, rakennus Tieto 1, 87100 Kajaani

6Keski-Pohjanmaan Liikunta ry, KOKKOLA

Keski-Pohjanmaan Liikunta ry

Satu Heinoja
satu.heinoja@kepli.fi
p. 0440 916 075
Torikatu 16 A 2, 67100 Kokkola

7Keski-Suomen Liikunta ry, JYVÄSKYLÄ

Keski-Suomen Liikunta ry

Jyrki Saarela
jyrki.saarela@kesli.fi
p. 045 650 3771
Onkapannu 2, 40700 Jyväskylä

8Kymenlaakson Liikunta ry, KOUVOLA

Kymenlaakson Liikunta ry

Sanna Saarinen
sanna.saarinen@kymli.fi
p. 040 483 5405
Ilmarinkuja 3, 45100 Kouvola

9Lapin Liikunta ry, ROVANIEMI

Lapin Liikunta ry

Riina Jänkälä
riina.jankala@lapinliikunta.fi
p. 040 8329 321
Hallituskatu 20 B 7, 96100 Rovaniemi

10Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry, TURKU, PORI

Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry, Turun toimisto

Oona Niittymäki
oona.niittymaki@liiku.fi
p. 040 900 0847
Tino-Taneli Tanttu
tino-taneli.tanttu@liiku.fi
p. 040 900 0846
Humalistonkatu 6, 20100 Turku

Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry, Porin toimisto

Juha Koskelo
juha.koskelo@liiku.fi
p. 050 536 0334
Yrjönkatu 22, 28100 Pori

11Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry, SEINÄJOKI

Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry

Antero Kangas
antero.kangas@plu.fi
p. 050 406 4789
Huhtalantie 2, 60220 Seinäjoki

12Pohjois-Karjalan Liikunta ry, JOENSUU

Pohjois-Karjalan Liikunta ry

Katri Hirvonen
katri.hirvonen@pokali.fi
050 366 5177
Rantakatu 35, 80100 Joensuu

13Pohjois-Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry, OULU

Pohjois-Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry

Laura Väihkönen
laura.vaihkonen@popli.fi
p. 050 368 7456
Sammonkatu 6, 90570 Oulu

14Pohjois-Savon Liikunta ry, KUOPIO

Pohjois-Savon Liikunta ry

Tanja Tukiainen
tanja.tukiainen@pohjois-savonliikunta.fi
p. 050 571 8400

Kalle Tenhunen
kalle.tenhunen@pohjois-savonliikunta.fi
044 532 8787
Haapaniemenkatu 10 A, 70100 Kuopio

15Päijät-Hämeen Liikunta ja Urheilu ry, LAHTI

Päijät-Hämeen Liikunta ja Urheilu ry

Reda Oulmane
reda.oulmane@phlu.fi
p. 044 240 7490
Urheilukeskus, Salpausselänkatu 8, 15110 Lahti

Liikunnan ammattilaiset tukenasi

Liikunnan aluejärjestöt ovat valtakunnallinen työyhteisöliikunnan palveluiden tuottaja ja asiantuntijaverkosto. Meillä on pitkä kokemus palveluiden tuottamisesta eri kokoisille työyhteisöille.

Valtakunnallinen verkostomme takaa luotettavat palvelut kaikkialla Suomessa. Osaamme ohjata teitä valitsemaan oikeat ratkaisut työhyvinvointinne lisäämiseen.

Yhteistyöllä syntyy hienoja tarinoita – liikunnan aluejärjestöt

Toteutamme laaja-alaisia asiantuntija- ja kehittämispalveluja työyhteisöille sekä muille kohderyhmille. Aluejärjestöjen toimintoihin osallistuu valtakunnallisesti yli 250 000 henkilöä vuosittain. Tavoitteemme on saada mahdollisimman monet innostumaan arkiaktiivisuudesta, säännöllisestä liikkumisesta ja omasta hyvinvoinnista.

Ota yhteyttä

Lomaketta käyttäen saat helpoiten meihin yhteyttä. Vastaamme viestiisi mahdollisimman nopeasti.

Yhteydenotto
Olen kiinnostunut: